EXB-D10C223J
DigiKey Part Number
U9223TR-ND - Tape & Reel (TR)
U9223CT-ND - Cut Tape (CT)
U9223DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXB-D10C223J
Description
RES ARRAY 8 RES 22K OHM 1206
Detailed Description
22k Ohm ±5% 50mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
EXB-D10C223J Models
Category
Power Per Element
50mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Circuit Type
Bussed
Supplier Device Package
1206
Resistance (Ohms)
22k
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)