ERZ-VA9D220 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
22 V 1 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
ERZ-VA9D220
DigiKey Part Number
10-ERZ-VA9D220TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-VA9D220
Description
VARISTOR 22V 1KA DISC 10MM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
24 V
Manufacturer
Current - Surge
1 kA
Series
Energy
3.2J
Packaging
Tape & Box (TB)
Number of Circuits
1
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
11000 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
14 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
18 V
Mounting Type
Through Hole
Varistor Voltage (Min)
20 V
Package / Case
Disc 10mm
Varistor Voltage (Typ)
22 V