ERZ-VA9D151 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
150 V 3.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
ERZ-VA9D151
DigiKey Part Number
10-ERZ-VA9D151TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-VA9D151
Description
VARISTOR 150V 3.5KA DISC 10MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
165 V
Manufacturer
Current - Surge
3.5 kA
Series
Energy
25J
Capacitance @ Frequency
1100 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
95 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
125 V
Varistor Voltage (Min)
135 V
Package / Case
Disc 10mm
Varistor Voltage (Typ)
150 V