ERZ-C32EK911
DigiKey Part Number
P7135-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-C32EK911
Description
VARISTOR 910V 25KA MODULE
Detailed Description
910 V 25 kA Varistor 1 Circuit Chassis Mount Module
Category
Varistor Voltage (Max)
1.001 kV
Current - Surge
25 kA
Series
Energy
600J
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
1700 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
550 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
745 V
Mounting Type
Chassis Mount
Varistor Voltage (Min)
819 V
Package / Case
Module
Varistor Voltage (Typ)
910 V