ERJ-1GNF1000C is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 34.274
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 134.024
Datasheet
TE Connectivity Passive Product
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Vishay Dale
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
Similar
YAGEO
Similar
YAGEO
100 Ohms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film