ERA-6YEB823V is Obsolete and no longer manufactured.
Panasonic Industry
In Stock: 22.281
Panasonic Industry
In Stock: 8.570
Datasheet
Upgrade
In Stock: 301
Susumu
In Stock: 764
Susumu
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
82 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Metal Film
ERA-6YEB823V
DigiKey Part Number
P82KZTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERA-6YEB823V
Description
RES SMD 82K OHM 0.1% 1/8W 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERA-6YEB823V Models
Category
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)