ERA-6ARW122V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
Upgrade
In Stock: 609
Upgrade
1.2 kOhms ±0.05% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
ERA-6ARW122V
DigiKey Part Number
10-ERA-6ARW122VTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERA-6ARW122VCT-ND - Cut Tape (CT)
10-ERA-6ARW122VDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERA-6ARW122V
Description
RES SMD 1.2K OHM 0.05% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERA-6ARW122V Models
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)