ERA-3AEB332V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 1.113
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 1.357
Datasheet
Direct
Vishay
Direct
Susumu
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
Vishay Dale
Upgrade
Susumu
Upgrade
3.3 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film