ERA-2AED1821X is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
1.82 kOhms ±0.5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
ERA-2AED1821X
DigiKey Part Number
10-ERA-2AED1821XTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERA-2AED1821X
Description
RES 1.82K OHM 0.50% 25PPM 0402
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)