EEV-FK1K151V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Nichicon
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Nichicon
In Stock: 169
Datasheet
150 µF 80 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C