ECQ-E4333KFW is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Direct
CORNELL DUBILIER KNOWLES
TDK
TDK
KEMET
KEMET
0.033 µF Film Capacitor 400V Polyester, Metallized Radial
ECQ-E4333KFW
DigiKey Part Number
ECQ-E4333KFW-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECQ-E4333KFW
Description
CAP FILM 0.033UF 10% 400VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ECQ-E4333KFW Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.406" L x 0.236" W (10.30mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - DC
400V