ERZ-VA9V330 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
33 V 1 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
ERZ-VA9V330
DigiKey Part Number
10-ERZ-VA9V330TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-VA9V330
Description
VARISTOR 33V 1KA DISC 10MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
36 V
Manufacturer
Current - Surge
1 kA
Series
Energy
4.8J
Capacitance @ Frequency
6300 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
20 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
26 V
Varistor Voltage (Min)
30 V
Package / Case
Disc 10mm
Varistor Voltage (Typ)
33 V