ERJ-6ENF1001V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 278.179
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 7.754
Datasheet
Direct
Bourns Inc.
Direct
Vishay Dale
Vishay Dale
In Stock: 1
TE Connectivity Passive Product
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
1 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film