NCP12510BSN65T1G
DigiKey Part Number
NCP12510BSN65T1GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
NCP12510BSN65T1GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
NCP12510BSN65T1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NCP12510BSN65T1G
Description
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 6TSOP
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Converter Offline Flyback Topology 65kHz 6-TSOP
Category
Duty Cycle
80%
Manufacturer
onsemi
Frequency - Switching
65kHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Fault Protection
Over Power, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Output Isolation
Isolated
Package / Case
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Internal Switch(s)
No
Supplier Device Package
6-TSOP
Topology
Flyback
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Start Up
18 V
Base Product Number
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
8.9V ~ 35V