OSTTS19715A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Phoenix Contact
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Phoenix Contact
In Stock: 0
Datasheet
Image for OSTTS19715A is not available
OSTTS19715A
DigiKey Part Number
OSTTS19715A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OSTTS19715A
Description
TERM BLOCK PLUG 19POS 5MM
Detailed Description
19 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.197" (5.00mm) Free Hanging (In-Line)
Category
Voltage - UL
300 V
Manufacturer
On Shore Technology Inc.
Wire Gauge or Range - AWG
12-24 AWG
Series
Wire Gauge or Range - mm²
0.34-2.5mm²
Packaging
Bulk
Color
Green
Operating Temperature
-30°C ~ 105°C
Type
Plug, Female Sockets
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Number of Positions
19
Torque - Screw
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Positions Per Level
19
Wire Strip Length
6-7mm
Pitch
0.197" (5.00mm)