972-015-01SR081
DigiKey Part Number
972-15SY-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
972-015-01SR081
Description
CONN BACKSHELL 15POS 180DEG YLW
Detailed Description
15 Position Hinged Backshell Connector Yellow 180° Unshielded
EDA/CAD Models
972-015-01SR081 Models
Color
Yellow
Compatible D-Sub Size
15pos and HD26pos