972-015-01SR031
DigiKey Part Number
972-15SGE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
972-015-01SR031
Description
CONN BACKSHELL 15POS 180DEG GRAY
Detailed Description
15 Position Hinged Backshell Connector Gray 180° Unshielded
EDA/CAD Models
972-015-01SR031 Models
Color
Gray
Compatible D-Sub Size
15pos and HD26pos