858-012-203RSU1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
NorComp Inc.
In Stock: 194
Datasheet
12 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup
IP67/IP68 Circular Connectors by NorComp
NorComp IP67 Connectors
858-012-203RSU1
DigiKey Part Number
858-012-203RSU1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
858-012-203RSU1
Description
CONN PLUG FMALE 12P SOLDER CUP
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
858-012-203RSU1 Models
Active
Features
Coupling Nut
Current Rating (Amps)
1.5A
Voltage Rating
30V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C