858-012-203RSU4
858-012-203RSU4
IP67/IP68 Circular Connectors by NorComp
858-012-203RSU4
DigiKey Part Number
NOR1415-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
858-012-203RSU4
Description
CONN PLUG FMALE 12P SOLDER CUP
Detailed Description
12 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup
EDA/CAD Models
858-012-203RSU4 Models
Active
Features
Coupling Nut
Current Rating (Amps)
1.5A
Voltage Rating
30V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C