171-025-103L021
171-025-103L021
171-025-103L021
DigiKey Part Number
2225ME-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
171-025-103L021
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS PNL MNT
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
171-025-103L021 Models
Current Rating (Amps)
5A
Dielectric Material
Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Mounting Type
Wire Gauge
20-28 AWG
Contact Material
Copper Alloy
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C