GYA1K220MCW1GS
DigiKey Part Number
GYA1K220MCW1GTR-ND - Tape & Reel (TR)
493-GYA1K220MCW1GSCT-ND - Cut Tape (CT)
493-GYA1K220MCW1GSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GYA1K220MCW1GS
Description
CAP ALUM HYBRID 22UF 20% 80V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF 80 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 45mOhm 4000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ripple Current @ Low Frequency
165 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.1 A @ 100 kHz
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Capacitance
22 µF
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Tolerance
±20%
Surface Mount Land Size
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Voltage - Rated
80 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
45mOhm
Package / Case
Radial, Can - SMD
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 125°C