STDCSW2-32M is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Similar
ECS Inc.
32 MHz ±10ppm Crystal 10pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
STDCSW2-32M
DigiKey Part Number
644-STDCSW2-32MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-STDCSW2-32MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-STDCSW2-32MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
STDCSW2-32M
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
STDCSW2-32M Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Frequency
32 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)