RCE5C1H120J0M1H03A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 1.136
Datasheet
Similar
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
12 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
RCE5C1H120J0M1H03A
DigiKey Part Number
490-7327-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RCE5C1H120J0M1H03A
Description
CAP CER 12PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RCE5C1H120J0M1H03A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial
Capacitance
Size / Dimension
0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)