GRM31C5C3A821JWA3K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
820 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
GRM31C5C3A821JWA3K
DigiKey Part Number
490-GRM31C5C3A821JWA3KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM31C5C3A821JWA3K
Description
CAP CER 820PF 1KV C0G 1206
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GRM31C5C3A821JWA3K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)