LQH32DN101K23L
DigiKey Part Number
490-LQH32DN101K23LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-LQH32DN101K23LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-LQH32DN101K23LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQH32DN101K23L
Description
FIXED IND 100UH 100MA 4.55 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 100 mA 4.55Ohm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LQH32DN101K23L Models
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
4.55Ohm Max
Series
Frequency - Self Resonant
10MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Supplier Device Package
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.087" (2.20mm)
Current - Saturation (Isat)
100mA