0430300003-12-Y0-D
DigiKey Part Number
0430300003-12-Y0-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300003-12-Y0-D
Description
12" PRE-CRIMP A2040Y YELLOW
Customer Reference
Detailed Description
Yellow 20 AWG Jumper Lead Socket to Socket Gold 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Contact Finish
Gold
Series
Color
Yellow
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Contact End
Socket to Socket
Length
12.0" (304.8mm)
QuantityUnit PriceExt Price
10kr.11.25400kr.112.54
30kr.9.98333kr.299.50
50kr.9.47320kr.473.66
100kr.8.85130kr.885.13
250kr.8.13980kr.2,034.95
500kr.7.67508kr.3,837.54
1.000kr.7.26570kr.7,265.70
2.500kr.6.79869kr.16,996.72
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040B BLACK
In-Stock: 400
12" PRE-CRIMP A2040G GREEN
In-Stock: 180
12" PRE-CRIMP A2040L BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040N BROWN
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040Y YELLOW
3" PRE-CRIMP A2040Y YELLOW
4" PRE-CRIMP A2040Y YELLOW
5" PRE-CRIMP A2040Y YELLOW
6" PRE-CRIMP A2040Y YELLOW