0430300003-03-Y0-D
DigiKey Part Number
0430300003-03-Y0-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300003-03-Y0-D
Description
3" PRE-CRIMP A2040Y YELLOW
Customer Reference
Detailed Description
Yellow 20 AWG Jumper Lead Socket to Socket Gold 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Gold
Series
Color
Yellow
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Socket
Number of Conductors
1
Length
3.00" (76.20mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10kr.9.95400kr.99.54
30kr.8.81667kr.264.50
50kr.8.36240kr.418.12
100kr.7.80640kr.780.64
250kr.7.17080kr.1,792.70
500kr.6.75566kr.3,377.83
1.000kr.6.39002kr.6,390.02
2.500kr.5.97274kr.14,931.85
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
3" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2040B BLACK
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2040G GREEN
3" PRE-CRIMP A2040L BLUE
3" PRE-CRIMP A2040N BROWN
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040Y YELLOW
4" PRE-CRIMP A2040Y YELLOW
5" PRE-CRIMP A2040Y YELLOW
6" PRE-CRIMP A2040Y YELLOW
8" PRE-CRIMP A2040Y YELLOW