0002062101-10-B9-D
DigiKey Part Number
0002062101-10-B9-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0002062101-10-B9-D
Description
10" PRE-CRIMP A2103 BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Black 18 AWG Jumper Lead Pin to Pin Tin 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Black
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
20.0µin (0.51µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Pin to Pin
Number of Conductors
1
Length
10.0" (254.0mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10kr.5.76300kr.57.63
30kr.5.33400kr.160.02
50kr.5.14420kr.257.21
100kr.4.89830kr.489.83
250kr.4.59116kr.1,147.79
500kr.4.37182kr.2,185.91
1.000kr.4.16310kr.4,163.10
2.500kr.3.90247kr.9,756.18
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
10" PRE-CRIMP A2103 BLUE
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2103 BROWN
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2103 GREEN
10" PRE-CRIMP A2103 ORANGE
10" PRE-CRIMP A2103 RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2103 BLACK
3" PRE-CRIMP A2103 BLACK
4" PRE-CRIMP A2103 BLACK
5" PRE-CRIMP A2103 BLACK
6" PRE-CRIMP A2103 BLACK