30KPA78AE3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 1.254
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
Littelfuse Inc.
In Stock: 613
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 919
129V Clamp 234.9A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
30KPA78AE3/TR13
DigiKey Part Number
30KPA78AE3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30KPA78AE3/TR13
Description
TVS DIODE 78VWM 129VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
30KPA78AE3/TR13 Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
234.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Voltage - Breakdown (Min)
87.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
129V