GSM120A24-R7B
DigiKey Part Number
1866-1906-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GSM120A24-R7B
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 120W
Detailed Description
24V 120 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
EDA/CAD Models
GSM120A24-R7B Models
Category
Power (Watts)
120 W
No Load Power Consumption
150mW (Max)
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Form
Desktop (Class I)
Cord Length
47.2" (1.20m)
Input Connector
IEC 320-C14
Voltage - Input
80 ~ 264 VAC
Size / Dimension
6.57" L x 2.64" W x 1.38" H (167.0mm x 67.0mm x 35.0mm)
Voltage - Output
24V
Current - Output (Max)
5A