V47ZS05P | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 18-V47ZS05PTR-ND - Tape & Reel (TR) 18-V47ZS05PCT-ND - Cut Tape (CT) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | V47ZS05P |
Description | VARISTOR 47V 100A DISC 5MM |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 V 100 A Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 5mm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Varistor Voltage (Max) 51.7 V |
Manufacturer Littelfuse Inc. | Current - Surge 100 A |
Series | Energy 0.4J |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Number of Circuits 1 |
Part Status Active | Capacitance @ Frequency 585 pF @ 1 MHz |
Maximum AC Volts 30 V | Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA) |
Maximum DC Volts 38 V | Mounting Type Through Hole |
Varistor Voltage (Min) 42.3 V | Package / Case Disc 5mm |
Varistor Voltage (Typ) 47 V |