V30MLA1210NA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Littelfuse Inc.
In Stock: 14.696
Datasheet
Parametric Equivalent
Littelfuse Inc.
In Stock: 36.768
Datasheet
39 V 280 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 1210 (3225 Metric)
Building Automation – Protect/Sense/Control
V30MLA1210NA
DigiKey Part Number
V30MLA1210NA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V30MLA1210NA
Description
VARISTOR 39V 280A 1210
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
43 V
Manufacturer
Current - Surge
280 A
Series
Energy
1.2J
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
900 pF @ 1 MHz
Maximum AC Volts
25 V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Maximum DC Volts
30 V
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Varistor Voltage (Min)
35 V
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Varistor Voltage (Typ)
39 V