V30MLA1210NT
DigiKey Part Number
18-V30MLA1210NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
18-V30MLA1210NTCT-ND - Cut Tape (CT)
18-V30MLA1210NTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V30MLA1210NT
Description
VARISTOR 39V 280A 1210
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
39 V 280 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 1210 (3225 Metric)
Category
Varistor Voltage (Max)
43 V
Current - Surge
280 A
Series
Energy
1.2J
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
900 pF @ 1 MHz
Maximum AC Volts
25 V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Maximum DC Volts
30 V
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Varistor Voltage (Min)
35 V
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Varistor Voltage (Typ)
39 V