SZ1SMA24CAT3G
DigiKey Part Number
F11513TR-ND - Tape & Reel (TR)
F11513CT-ND - Cut Tape (CT)
F11513DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZ1SMA24CAT3G
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMA
Detailed Description
38.9V Clamp 10.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
Category
Power - Peak Pulse
400W
Series
Capacitance @ Frequency
260pF @ 1MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
AEC-Q101
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Package / Case
DO-214AC, SMA
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.9V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
10.3A