SMDJ20CA-HRAT7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 6.384
Datasheet
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Central Semiconductor Corp
STMicroelectronics
Taiwan Semiconductor Corporation
Microchip Technology
32.4V Clamp 92.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMDJ20CA-HRAT7
DigiKey Part Number
SMDJ20CA-HRAT7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ20CA-HRAT7
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
92.6A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V