SMCJ45A-HR is available for purchase but is not normally stocked.
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 0
In Stock: 1.408
Datasheet
YAGEO
YAGEO
72.7V Clamp 20.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMCJ45A-HR
DigiKey Part Number
SMCJ45A-HR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ45A-HR
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
72.7V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
20.6A
Series
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Voltage - Breakdown (Min)
50V