SMCJ28CA-HR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 193
Datasheet
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
Taiwan Semiconductor Corporation
Similar
45.4V Clamp 33.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMCJ28CA-HR
DigiKey Part Number
SMCJ28CA-HR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ28CA-HR
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
33.1A
Series
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V