LS2406ERQ23
DigiKey Part Number
18-LS2406ERQ23TR-ND - Tape & Reel (TR)
18-LS2406ERQ23CT-ND - Cut Tape (CT)
18-LS2406ERQ23DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LS2406ERQ23
Description
IC ELECTRONIC FUSE 16QFN
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Electronic Fuse Regulator 6A 16-QFN (2.5x3.2)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LS2406ERQ23 Models
Category
Current - Output
6A
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
16-VFQFN Exposed Pad
Function
Electronic Fuse
Supplier Device Package
16-QFN (2.5x3.2)
Voltage - Input
3V ~ 24V