3.0SMCJ12A
DigiKey Part Number
18-3.0SMCJ12ATR-ND - Tape & Reel (TR)
18-3.0SMCJ12ACT-ND - Cut Tape (CT)
18-3.0SMCJ12ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3.0SMCJ12A
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AB
Detailed Description
19.9V Clamp 150.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
150.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Telecom
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19.9V