TPSV107M025P0100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
KEMET
100 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2924 (7361 Metric) 100mOhm @ 100kHz
TPSV107M025P0100
DigiKey Part Number
478-TPSV107M025P0100TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSV107M025P0100
Description
CAP TANT 100UF 20% 25V 2924
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
2924 (7361 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.148" (3.75mm)
Voltage - Rated
25 V