TPSE477K010R0100
DigiKey Part Number
478-1807-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-1807-1-ND - Cut Tape (CT)
478-1807-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSE477K010R0100
Description
CAP TANT 470UF 10% 10V 2917
Detailed Description
470 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TPSE477K010R0100 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
E
Voltage - Rated
10 V