TPSD476M016R0100 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 796
Datasheet
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 1.444
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Vishay Sprague
47 µF Molded Tantalum Capacitors 16 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm @ 100kHz