TAP335M050SRW is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
3.3 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 50 V Radial 3Ohm
TAP335M050SRW
DigiKey Part Number
TAP335M050SRW-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAP335M050SRW
Description
CAP TANT 3.3UF 20% 50V RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.236" Dia (6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated
50 V
Manufacturer Size Code
F
ESR (Equivalent Series Resistance)
3Ohm