TAJR335M006RNJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 32.910
Datasheet
Upgrade
In Stock: 26
Upgrade
Similar
Vishay Sprague
3.3 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 0805 (2012 Metric) 12Ohm
TAJR335M006RNJ
DigiKey Part Number
TAJR335M006RNJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJR335M006RNJ
Description
CAP TANT 3.3UF 20% 6.3V 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJR335M006RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
12Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
R
Voltage - Rated
6.3 V