TAJP685M010RNJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
6.8 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 0805 (2012 Metric) 5Ohm
Ceramic 0805
TAJP685M010RNJ
DigiKey Part Number
TAJP685M010RNJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJP685M010RNJ
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 10V 0805
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJP685M010RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
5Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.081" L x 0.053" W (2.05mm x 1.35mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
P
Voltage - Rated
10 V