TACR685M010R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Direct
Datasheet
Upgrade
6.8 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 0805 (2012 Metric) 5Ohm
TACR685M010R
DigiKey Part Number
TACR685M010R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TACR685M010R
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 10V 0805
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
5Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10 V