TAJC336K010SNJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 406
33 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2312 (6032 Metric) 1.6Ohm @ 100kHz
TAJC336K010SNJ
DigiKey Part Number
478-TAJC336K010SNJTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJC336K010SNJ
Description
CAP TANT 33UF 10% 10V 2312
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJC336K010SNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.6Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Voltage - Rated
10 V