TAJB684M050RNJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 3
Datasheet
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
0.68 µF Molded Tantalum Capacitors 50 V 1411 (3528 Metric), 1210 8Ohm
TAJB684M050RNJ
DigiKey Part Number
TAJB684M050RNJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJB684M050RNJ
Description
CAP TANT 0.68UF 20% 50V 1411
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJB684M050RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
8Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
B
Voltage - Rated
50 V