TACL106M004XTA
DigiKey Part Number
478-TACL106M004XTATR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TACL106M004XTACT-ND - Cut Tape (CT)
478-TACL106M004XTADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TACL106M004XTA
Description
CAP TANT 10UF 20% 4V 0603
Detailed Description
10 µF Molded Tantalum Capacitors 4 V 0603 (1608 Metric) 7.5Ohm
EDA/CAD Models
TACL106M004XTA Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
7.5Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
4 V