SR345E105MAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
KEMET
KEMET
1 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor Z5U Radial
SR345E105MAA
DigiKey Part Number
SR345E105MAA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR345E105MAA
Description
CAP CER 1UF 50V Z5U RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.350" (8.89mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.300" (7.62mm)